Sprawdź oficjalną stronę Budapesztu:
https://www.budapestinfo.hu/

Nad modrym Dunajem

Budapeszt składa się z dwóch części rozdzielonych Dunajem – położonej na wzgórzu prawobrzeżnej Budy oraz lewobrzeżnego Pesztu. Stolica Węgier jest niezwykle chętnie odwiedzana przez turystów, co nie dziwi biorąc pod uwagę liczbę atrakcji czekających na zwiedzających. Wybierz się w rejs po Dunaju i odwiedź przynajmniej jedno z 200 muzeów.

• Zamek Królewski

Monumentalna budowla położona na Wzgórzu Zamkowym w Budzie. Zamek zachwyca barokowymi zdobieniami, pomnikami i fontannami. Znajduje się tu Muzeum Historii Budapesztu oraz Galeria Narodowa. Odwiedź jeden z tarasów, z których podziwiać będziesz piękną panoramę miasta. Na Wzgórze Zamkowe wjedziesz XIX –wieczną kolejką linową.

• Łaźnie lecznicze

Na Węgrzech od wieków wykorzystywano wodę do celów leczniczych i uzdrowiskowych, dlatego nie brakuje miejsc, gdzie trafisz na okazję, by skorzystać z dobrodziejstw takiej kąpieli. W Budapeszcie najsłynniejszym i największym kompleksem tego typu są Łaźnie Széchenyi. W skład obiektu wybudowanego w XIX w. wchodzą baseny na dworze oraz w budynku, sauny. Woda w basenach ma od kilkunastu do nawet 50 stopni!
Sprawdź więcej informacji: http://www.szechenyibath.hu/

• Parlament

Najbardziej rozpoznawalny budynek Budapesztu. Potężna, neogotycka budowla zachwyca w dzień i w nocy, kiedy jest oświetlona. Zwiedzanie budynku parlamentu jest możliwe z przewodnikiem.

• Most Łańcuchowy

Zwany też Mostem Széchenyiego, od nazwiska pomysłodawcy budowy, polityka Istvána Széchenyiego. Most zbudowany w 1849 r. był pierwszym łączącym Budę i Pest. Jest doskonałym punktem widokowym, z którego będziesz mógł podziwiać budynek Parlamentu, Wzgórze Zamkowe czy Wzgórze Gellerta.

• Wyspa Św. Małgorzaty

Wyspa została utworzona z trzech pobliskich wysepek w latach 50-tych. Wspaniałe miejsce na relaks wśród zieleni ogrodów, z licznymi restauracjami i kawiarniami. Znajduje się tu również największe kąpielisko w Budapeszcie – Palatinus. Na wyspę dostaniesz się komunikacją miejską – tramwajem lub autobusem, a także pieszo.

01
03

Praktyczna wskazówka

Zakup karty Budapest Card pozwoli Ci bez dodatkowych opłat korzystać z komunikacji miejskiej oraz ponad 30 innych, bezpłatnych usług. Karta daje zniżki do 50% na bilety wstępu do atrakcji turystycznych i restauracji. Budapest Card Plus to rozszerzony wariant karty, m.in. o bezpłatny transfer na lotnisko czy rejs statkiem po Dunaju.

Dowiedz się więcej:
https://bkk.hu/en/news/

Transport miejski w Budapeszcie

Budapeszt szczyci się sprawnie działającą komunikacją miejską. Jej podstawą są autobusy, tramwaje, trolejbusy oraz najstarsze na kontynencie europejskim metro. Działają 4 linie metra, z których jedna została zbudowana w 1896!

Loty z Poznania do Budapesztu

Loty do Budapesztu obsługiwane są przez niskokosztowe linie lotnicze Ryanair.
Sprawdź szczegółowy rozkład lotów.

Więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
https://bit.ly/2RTXzOZ

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko

Port lotniczy Budapeszt im. Ferenca Liszta (kod IATA: BUD, ICAO: LHBP) to największe lotnisko Węgier, położone 16 km od centrum miasta. Dojeżdża na nie komunikacja miejska:
– linia autobusowa nr 200, z której przesiąść się trzeba na linię M3 metra;
– linia 100E – linia ekspresowa obsługującą lotnisko.