Nowe wymogi dla podróżujących do Holandii – dodatkowe informacje

Dnia 24.01.2021 roku, na poznańskim lotnisku będzie możliwość wykonania przed wylotem szybkich testów antygenowych lub LAMP, zgodnie z wymaganymi przez rząd Holandii testami na COVID-19. Test będzie dostępny na ten moment dla wszystkich podróżujących do Amsterdamu linią lotniczą KLM 21.01.2021 r., rejsem o godzinie 11:40.

Punkt pobrań będzie zlokalizowany przy wschodnim wejściu do terminala odlotowego, w namiocie rozstawionym przy żółtej walizce.

Szybkie testy nie mogą być wykonane wcześniej, niż 4 godziny przed wejściem na pokład. Szybkie testy nie zastępują testu PCR-test, który powinien równocześnie być wykonany najwcześniej na 72 godziny przed planowanym lądowaniem w Holandii. Wyjątkiem jest szybki test LAMP, który zastępuje test PCR.

Pasażerów odlatujących do Amsterdamu, w niedzielę 24.01.21 o godz. 11:40, zapraszamy do punktu pobrań najpóźniej na dwie godziny przed wylotem celem realizacji procedury badania.

Próbki będzie pobierał zespół medyczny z Centrum Badań DNA w Poznaniu, zgodnie z cennikiem:

  • Cena wykonania testu antygenowego wraz z wynikiem w języku angielskim – 149 zł.
  • Cena wykonania testu genetycznego metodą RT LAMP wraz z wynikiem w języku angielskim – 219 zł.

Pasażerowie bez negatywnych wyników testów: PCR i szybkich testów antygenowego lub LAMP wykonanego w autoryzowanym punkcie diagnostycznym lub w punkcie diagnostycznym na lotnisku w Poznaniu nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu.

O dalszych rozwiązaniach realizacji testów na lotnisku, będziemy informować na bieżąco.