Test będzie dostępny na ten moment dla wszystkich podróżujących do Amsterdamu linią lotniczą KLM, w okresie od 29.01.2021 do 05.02.2021.

W przypadku pytań odnośnie przeprowadzania testów na lotnisku w Poznaniu prosimy o kontakt z punktem rejestracji na miejscu lub przesłanie pytań na adres [email protected].

Punkt rejestracji pasażerskiej testów zlokalizowany będzie w głównym wejściu do hali odlotów (naprzeciwko bramek pomiaru temperatury), a punkt pobrań będzie zlokalizowany przy wschodnim wejściu do terminala odlotowego, w namiocie rozstawionym przy żółtej walizce.

Szybkie testy nie mogą być wykonane wcześniej niż 4 godziny przed wejściem na pokład. Szybkie testy nie zastępują testu PCR-test, który powinien równocześnie być wykonany najwcześniej na 72 godziny przed planowanym lądowaniem w Holandii. Wyjątkiem jest szybki test LAMP, który zastępuje test PCR. W przypadku posiadania przez pasażera aktualnego testu PCR (bardzo prosimy o dokładne sprawdzanie) pasażer może wybrać rodzaj obowiązkowego drugiego testu – antygenowy lub LAMP.

Pasażerów odlatujących do Amsterdamu, zapraszamy do punktu rejestracji najpóźniej na dwie godziny przed wylotem celem realizacji procedury badania. Zastrzegamy, iż w przypadku późniejszego stawienia się pasażerów w punkcie rejestracji może zaistnieć sytuacja braku dostatecznego czasu na realizację procedury.

Pasażerowie bez negatywnych wyników testów: PCR i szybkich testów antygenowego lub LAMP wykonanego w autoryzowanym punkcie diagnostycznym lub w punkcie diagnostycznym na lotnisku w Poznaniu nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu.

Próbki będzie pobierał zespół medyczny z Centrum Badań DNA Sp. z o.o. w Poznaniu, zgodnie z cennikiem:

  • Cena wykonania testu antygenowego wraz z wynikiem w języku angielskim – 149 zł.
  • Cena wykonania testu genetycznego metodą RT LAMP wraz z wynikiem w języku angielskim – 219 zł.

O dalszych rozwiązaniach realizacji testów na lotnisku, będziemy informować na bieżąco.